طرح توجیهی تولید اکسید منیزیمبار دیگر فایلی برتر در مورد طرح توجیهی تولید اکسید منیزیم برای شما نمایش داده می شود.

برای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل

طرح توجیهی تولید اکسید منیزیم

طرح توجیهی تولید اکسید منیزیم

اكسید منیزیم، بیشتر بعنوان مواد دیرگداز در كوره های تولید آهن و فولاد، فلزات غیرآهن، شیشه و سیمان، مورد استفاده قرار می گیرد. اكسید منیزیم و سایر تركیباتش هم در صنایع عمرانی، شیمیایی و كشاورزی بكار می روند. عمده كاربرد منیزیم بصورت یک افزودنی آلیاژساز به آلومینیوم است كه از این آلیاژ، بیشتر در قوطی های مواد آشامیدنی استفاده می گردد. همچنین آلیاژهای منیزیم، اجزای ساختاری اتومبیل ها و ماشین آلات را تشكیل می دهند. كاربرد دیگر این فلز، كمک به جداسازی گوگرد از آهن و فولاد است. همانطور كه در بالا به آن اشاره شد، اكسید منیزیم به صورت یک ماده دیرگداز است كه در لعاب های با درجه حرارت پایین باعث ایجاد ماتی و كدری بیشتری می شود. با اضافه كردن آن به لعاب های با درجه حرارت بالا، اكسید منیزیم مانند فلاكس عمل كرده و موجب ایجاد سطحی نرم و كِره مانند (لطیف) می شود. رنگ های آبی كبالتی در لعاب های منیزیم دار به رنگ بنفش و صورتی تبدیل می شود.

معرفی کد آیسیک مرتبط با طرح تولید اکسید منیزی:

طرح توجیهی اکسید منیزیم: ۲۴۱۱۱۵۲۱

موارد مصرف و کاربرد طرح تولید اکسید منیزیم:

منیزیت یا همان اكسید منیزیم در كشاورزی (كودهای شیمیایی و ابریشم مصنوعی)، صنایع شیمیایی، شیشه و سرامیک سازی، داروسازی، صنایع ساختمانی و … كاربرد دارد. همچنین به علت خنثی بودن، نرم و سفید بودن آن به عنوان پركننده در رنگ سازی، كاغذ، پلاستیک و لاستیک مصرف می شود. منیزیت قدرت جذب خوب داشته و نسبتاً واكنش ناپذیر است كه می توان از آن به عنوان حامل حشره كش ها و میكروب كش ها استفاده كرد. از منیزیت برای تهیه دیگر انواع منیزیت مانند نوع تكلیس شده استفاده می شود. همچنین به عنوان عامل اضافی برای یک مواد مولد فشار متداول و تولید گرافیت های ندولار در چدن می باشد و به عنوان عامل احیا برای تولید اورانیوم خالص و فلزات دیگر از نمک های آنها است.

اهمیت طرح تولید اکسید منیزیم

با توجه به كابردهای متعدد و فراوان اكسید منیزیم در روزگار ما به چند مورد از این كاربرد ها كه اهمیت فراوان در صنعت و اقتصاد كشور دارد، اشاراتی می شود :
اكسید منیزیم، بیشتر بعنوان مواد دیرگداز در كوره های تولید آهن و فولاد، فلزات غیرآهن، شیشه و سیمان، مورد استفاده قرار می گیرد. اكسید منیزیم و سایر تركیبات هم در صنایع عمرانی، شیمیایی و كشاورزی بكار می روند . عمده كاربرد منیزیم به صورت یک افزودنی آلیاژساز به آلومینیوم استكه از این آلیاژ، بیشتر در قوطی های مواد آشامیدنی استفاده می گردد. همچنین آلیاژهای منیزیم، اجزای ساختاری اتومبیل ها و ماشین آلات را تشكیل می دهند. كاربرد دیگر این فلز، كمک به جداسازی گوگرد از آهن و فولاد است. منیزیم، مانند آلومینیم محكم و سبک است، بنابراین اغلب در چرخ های مرغوب بكار می رود.

تعداد صفحات:57

اشتغال زایی:36نفر

فرمت:pdf


اشتراک بگذارید:

گزارش مشکل/شکایتبرای دانلود فایل بر روی دکمه زیر کلیک کنید

دریافت فایل


مطالب پیشنهادی
ارسال نظر جدید

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئوسرویس و تعمیر کولر گازی